„Sedmačtyřicetiletý řidič jel s vozidlem VW Transporter od Nového Malína na Mladoňov. Při projíždění zatáčky nezvládl řízení a přejel do protisměrné části vozovky, kde jeho vůz čelně narazil do protijedoucího vozidla VW Touran. Auta po střetu skončila mimo silnici,“ popsala nehodu policejní mluvčí Marie Šafářová.

Oba řidiči se podle ní na místě podrobili dechovým zkouškám na alkohol. U řidiče touranu byl její výsledek negativní. U řidiče transporteru však byla pozitivní, a to 3,49 promile. Opakovanou zkouškou byla naměřena hodnota 3,12 promile.

Požár budovy v Lošticích v části Trávník, 10. 4. 2022
Požár v Lošticích, škoda přesáhne milion

Při nehodě byli zraněni jak řidiči, tak jejich tři spolucestující (jeden z transporteru a dva z touranu).

„Všichni byli poté převezeni zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do šumperské nemocnice,“ dodala Šafářová s tím, že celková škoda na vozidlech byla předběžně odhadnutá na 100 tisíc korun, z toho 60 tisíc na transporteru a 40 tisíc na touranu.

Nehoda mladíka v subaru u Hanušovic - 9. 4. 2022
Po smyku trefil u Hanušovic značku a skončil na střeše

Dále policisté zjistili, že řidič transporteru má navíc soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do května roku 2024. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila policejní mluvčí.