Dvacetiletý mladík neodolal v úterý 24. lákadlu a když v ulici Otakara Březiny v Jeseníku viděl odstavený a nezamčený vůz, nasedl. I když nikdy neřídil, chtěl si vyzkoušet, jak by mu to šlo. Nastartování vozu bylo maličkostí, jízda ale katastrofou.

„Po nastartování najel muž s vozidlem do středu vozovky. Tady se ale dlouho neudržel. Udělal kličku a vlevo narazil do svodidel, od kterých se odrazil,“ popsala první minuty jízdy mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Ke zkušební jízdě se ke své smůle připletl devětačtyřicetiletý cyklista ze sousední České Vsi. „Poté, co mladík srazil cyklistu, pokračoval ještě přibližně deset metrů. Svoji pouť ukončil nárazem do domu,“ dodala Neubauerová.

Náraz do cyklisty byl tak silný, že muž utrpěl vážná zranění, která si vyžádala letecký transport do ostravské nemocnice.

„Muž je v umělém spánku a zatím lékaři nemohou říci, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet,“ řekla Neubauerová.

Policie mladého zloděje hned po nehodě otestovala na alkohol a drogy. Zatímco alkoholový test byl negativní, tak drogový testr ukázal přítomnost marihuany. Mladíkovi hrozí, že se před soudem bude zodpovídat z těžkého ublížení na zdraví, za které může jít až na dva roky do vězení.

Znalci už předběžně vyčíslili škody. Na domě způsobila havárie škodu za sedm tisíc korun a na voze za třicet tisíc korun.