„Cizinec jel na svém motocyklu sužuji TLR 1000, v katastrálním území obce Bělá pod Pradědem při cestě směrem na vrchol Červenohorského sedla nezvládl pravotočivou zatáčku. Podjelo mu přední kolo a se strojem upadl. Ve skluzu přejel do protisměru a narazil na začátek svodidel. Ty stroj přeskočil a přerazil dopravní značku, zastavil až mimo komunikaci na travnaté ploše,“ popsal nehodu mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko.

Mladý řidič utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do Jesenické nemocnice. Škoda na motocyklu a dopravním značení byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun.

I přes časté kontroly dopravní policie se jedná o čtvrtou dopravní nehodu v blízkosti Červenohorského sedla.

„Číslo je pravděpodobně mnohem vyšší, protože řidiči jednostopých vozidel při menších kolizích svoje stroje odklidí a na policii nic nehlásí. K rychlé jízdě zde svádí členitý povrch a nově opravená vozovka. Tyto faktory jsou právě motorkáři často vyhledávány. Policie vyzývá řidiče jedoucí přes Červenohorské sedlo, aby dbali vyšší pozornosti a tím eliminovali riziko možných dopravních nehod. Kontroly v tomto úseku také zvýší dopravní policisté,“ dodal mluvčí policie.