„Osmatřicetiletý cizinec na motocyklu značky Yamaha R1 jel ve skupině čtyř strojů, které projížděly s různými rozestupy ve směru na Klepáčov, jako třetí v pořadí. Řidiči prvních dvou motorek si ve zpětných zrcátkách zkontrolovali, že jejich kolega je v dostatečné vzdálenosti, zapnuli směrovky, že odbočují vlevo, a najeli ke středu vozovky, aby odbočili na odpočívadlo. Řidič třetí motorky je ale začal v tu chvíli předjíždět,“ popsal začátek kolize mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Při předjíždění se motorkář střetl se svým kolegou na stroji Kawasaki ZXT 1000, jež řídil pětatřicetiletý cizinec. Při nehodě utrpěl řidič motorky, který předjížděl své kolegy, vážná zranění s nimiž jej záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Ke zranění dalších osob nedošlo. Pro zjištění, zda byl zraněný řidič ovlivněn alkoholem, byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Dechová zkouška u ostatních motorkářů byla negativní. Podle svědků jel ale zraněný motocyklista rychle,“ doplnil Svatoň.

Škoda na poškozených strojích byla předběžně vyčíslena na více než 137 tisíc korun.