V době, kdy nebylo snadné přivolat pomoc, měli přeživší štěstí. Dva cestující, kteří se vydali hledat nejbližší chatu, potkali hajného Josef Vývodu. Ten si nejdřív myslel, že muži jsou opilí.

„Potkal dva muže v polobotkách, jen tak v saku bez pokrývky hlavy, jeden z nich měl pod okem pěkný monokl. Dal se s nimi do řeči a jeden z nich přerývaně vyprávěl, že spadli s letadlem," popsal na internetových stránkách věnovaných historii létání v Jeseníkách někdejší člen horské služby Ladislav Mrkvička.

Snímky letounu po nehodě na Vysoké Holi.Události pak nabraly rychlý spád, horské službě v záchranné akci pomohli také vojáci, kteří byli na Ovčárně na výcviku. Doprava zraněných ale nebyla snadná, v té době v Jeseníkách ležela spousta čerstvého sněhu, teploty se pohybovaly kolem osmi stupňů pod nulou. Zraněné záchranáři sváželi na Ovčárnu na lyžích či koňských potazích, tři lékaři pak na chatu dorazili na lyžích.

Zda budou jména pěti lidí, kteří při neštěstí zemřeli, také na památníku obětem hor, není jisté. Pietní místo se buduje u stezky vedoucí z Červenohorského sedla na Vřesovou Studánku. Jedná se o dřevěnou kapličku, ve které by měly být umístěny tabulky se jmény lidí, kteří v Jeseníkách tragicky zahynuli. Sdružení má zatím asi desítku zájemců, kteří umístění jména svých zemřelých příbuzných či přátel přislíbili. Příbuzné obětí leteckého neštěstí ale občanské sdružení stále hledá.