„Rychlík, který mířil z Olomouce do Brna, srazil osobu, jež se pohybovala v kolejišti. Ke střetu došlo v 11 hodin 18 minut a provozovatel dráhy oznámil, že došlo k usmrcení,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. „Mohu potvrdit, že došlo k usmrcení osoby. Okolnosti se šetří,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle svědků tragické události se měl muž rozběhnout přímo proti jedoucímu vlaku. „Jeho zranění byla natolik devastující, že mohl lékař konstatovat pouze smrt,“ konstatovala mluvčí krajské záchranky Lucie Mikisková.

Nehoda na železnici si vyžádala omezení na hlavní trati. Asi hodinu byl provoz zcela přerušen a vlaky dálkové dopravy nabraly zpoždění v desítkách minut. Vlak, kerý muže srazil, byl v úseku z Grygova do Břeclavi odřeknut a cestující museli využít nejbližší vhodný spoj.

„Provoz mezi stanicemi Grygov a Brodek u Přerova byl znovu obnoven ve 12.10 hodin,“ informovaly České dráhy. Jízda vlaků ve stanici Grygov pak byla ještě asi tři hodiny možná pouze po jedné koleji a sníženou rychlostí, takže spoje nabíraly zpoždění.