Třiapadesátiletý cizinec boural v sobotu 1. srpna odpoledne v Ondřejovicích u Zlatých Hor.

„Vyjížděl s nákladním vozem Man s návěsem o délce pětatřicet metrů z areálu soukromé firmy. Přitom zadní částí návěsu narazil do sloupku kovové brány. Nárazem na bráně a zabezpečovacím zařízení vznikla škoda za dvacet tisíc korun, na návěsu zhruba za tisícikorunu," informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová. Šofér nadýchal 0,56 promile alkoholu, musel zaplatit desetitisícovou kauci.

O den později havaroval třiašedesátiletý řidič autobusu Neoplan, který mířil z Jeseníku na Rejvíz. V zatáčce přejel do protisměru a střetl s renaultem v protisměru. Osobní vůz v době nehody stál. Škoda dosáhla skoro šedesáti tisíc korun, v tomto případě se ale alkohol neprokázal.

O víkendu se ukázalo, že také motoristé na Šumpersku si pitný režim vysvětlují po svém. V neděli 2. srpna ráno přišel o řidičské oprávnění pětačtyřicetiletý řidič, který měl při kontrole v sobě 1,68 promile alkoholu. Podobně dopadla osmatřicetiletá žena z Olomouce, kterou hlídka týž den zastavila v Dolním Bušínově. Hladinu alkoholu měla řidička poměrně vysokou a to skoro 2,5 promile. Na dalšího opilého šoféra policisté natrefili večer ve Svébohově. Rovněž se jednalo o motoristu z Olomouce, dechová zkouška u něj odhalila přes dvě promile alkoholu.