K úrazu na asfaltové silnici byla Horská služba povolána v půl páté.

„Svědci nehody vše hned ohlásili na naší tísňovou linku 1210. Ihned jsme na místo vyrazili ze stanice na Ovčárně a u zraněné jsme byli ve velice krátké době,“ uvedl k výjezdu Marek Koněrza, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

K nehodě zamířila i sanitka Rychlé zdravotnické služby z Vrbna pod Pradědem.

„Zjistili jsme, že žena v nejprudší zatáčce v plné rychlosti narazila do svodidel. Neměla ochrannou přilbu a způsobila si tak těžká zranění hlavy a v obličeji. Po konzultaci s dispečinkem linky 155 k nám zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy,“ popsal situaci Marek Koněrza.

Záchranáři zraněné zajistili základní životní funkce a poté jí jí přeložili do sanitky. Ta pacientku převezla na parkoviště v sedle Hvězdy, kam dosedl vrtulník.

„Důrazně upozorňuji uživatele terénních i silničních koloběžek, že zásady bezpečného pohybu na kole v horách platí i pro ně. Zejména by všichni měli používat bezpečnostní prvky, hlavně pak přilby,“ varoval koloběžkáře Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Dodal, že počet zásahů u zraněných koloběžkářů je značný a jen v Jeseníkách jich horská služba zaznamenala za tuto letní sezónu pětadvacet.