Pravý jízdní pruh byl kvůli překládce prasat na náhradní vozidlo na dvě hodiny uzavřený. Všechna zvířata požár a přeložení na náhradní auto přežila.

K požáru nákladního vozidla převážejícího 80 prasat vyjížděli hasiči v úterý po 11. hodině dopoledne.

Řidič zjistil, že na přívěsu praskla jedna z pneumatik a zastavil na nejbližším odstavném parkovišti u motorestu Zlatá Křepelka. Vzápětí začala pneumatika hořet. Na místo ihned vyjeli olomoučtí hasiči.

„Po nasazení vysokotlakého proudu se nám požár podařilo rychle zlikvidovat. Oheň však roztavil část hliníkové podlahy a zmatená prasata odmítala opustit nákladový prostor. Hasiči postavili z nastavovacích žebříků provizorní ohrady a po příjezdu dobrovolných jednotek ze Skrbeně, Senice na Hané a z Náměště na Hané v nich rozrušená zvířata hlídali. Hrozilo totiž nebezpečí střetu s projíždějícími vozidly,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Řidič potom část živého nákladu odvezl na nepoškozené nástavbě nákladního vozu. Po návratu naložil i zachráněná prasata, která hasiči zatím hlídali na parkovišti a přeložil i poslední zvířata z ohořelého přívěsu. Během požáru ani po něm nedošlo k žádnému úhynu prasat.

„Výše škody zatím není vyčíslená. Příčinou požáru nákladního automobilu zřejmě bylo prasknutí pneumatiky a její zahoření,“ dodal Hošák.

Krátce po 13. hodině byla komunikace R35 v obou směrech průjezdná.