„Cyklista jel ze směru od Bergova do Skorošic a na čtyřramenné křižovatce odbočoval vpravo. Při odbočování přejel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějící Škodou Fabia. Devětadvacetiletý řidič již nedokázal střetu zabránit," uvedl mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko.

Cyklista narazil do přední části vozu, hlavu si rozbil o čelní sklo a zůstal ležet na zemi. Rychlá záchranná služba chlapce převezla do Jesenické nemocnice, do fakultní nemocnice ho transportoval vrtulník. I když mladík utrpěl vážná zranění, život mu bezesporu zachránila cyklistická přilba.

Bouračka v Kobylé

K další čtvrteční nehodě policisté vyjížděli o půl šesté navečer do Kobylé nad Vidnavkou. Tentokrát byl hlavní příčinou alkohol.

Opilý řidič havaroval v Kobylé nad Vidnavkou

Osmačtyřicetiletý řidič Opelu Tigra z Mladé Boleslavi nezvládl řízení, přejel na pravou stranu, kde naboural do odstaveného vozidla Ford Escort. Náraz převrátil Opela na střechu. Řidič, který se z vozu vypotácel, nadýchal 2,84 promile. Z karambolu vyvázl pouze s pohmožděninami. Policisté muži odebrali řidičský průkaz, čeká ho obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky. (hak)