Vážně zraněného motoristu zdravotníci přepravili do olomoucké fakultní nemocnice vrtulníkem.

„Čtyřiačtyřicetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a při výjezdu ze zatáčky spadl s motocyklem na vozovku. Ve smyku pak narazil do svodidel,“ informovala mluvčí policie Ivana Paroulková.

Alkohol u motokáře dechová zkouška vyloučila. Na stroji zůstala škoda za sto tisíc korun.

V lokalitě pod sídlištěm 9. května v Dukelské ulici v Jeseníku se nachází letní koupaliště, fotbalové hřiště a sportovní hala. V budoucnu by zde mohl přibýt zimní stadion a bazén.
Třetí pokus? Jeseník znovu uvažuje o krytém bazénu

Od červnového otevření opraveného úseku silnice první třídy mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem se jedná o druhou nehodu motocyklu.

V červenci havaroval mladý motorkář z Bruntálska, jezdci podklouzlo přední kolo a také skončil ve svodidlech. Jeho zranění si rovněž vyžádalo hospitalizaci v nemocnici.

Pohyb motorkářů pod Červenohorským sedlem je značný, přitahuje je nově položený asfalt. Také horské serpentiny pro jezdce představují adrenalinové zážitky. Ostatní řidiči si často na bezohlednost motorkářů stěžují.

Podobně populární byla dříve i silnice na jesenické straně Červenohorského sedla, kde tragicky havarovalo několik jezdců, další se při nehodách zranili. Povrch cesty ale už není v optimálním stavu a díry zde silničáři musejí látat po každé zimě. Generální rekonstrukce této části silnice první třídy se datuje do roku 2008. 

Opravená silnice přes Červenohorské sedlo přitahuje motorkáře. Na sedle se otáčejí a pouštějí se zatáčkami do údolí Desné.
Kvalitní asfalt v zatáčkách přitahuje na sedlo motorkáře