První nehoda se stala kolem půl jedné odpoledne. Osmatřicetiletá řidička vozidla Toyota RAV4 ze Šumperka v mírném klesání směrem do Hanušovic při průjezdu zatáčky přibrzdila na kluzkém zasněženém povrchu.

„Vozidlo dostalo smyk, který řidička nezvládla a havarovala vpravo mimo vozovku, kde narazila do zábradlí mostku,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Nehoda se obešla bez zranění, dechová zkouška vyloučila, že by řidička pila alkohol. Škoda na autě byla odhadnutá na padesát tisíc korun a na zábradlí na pět tisíc korun.

Další nehoda se ve stejném úseku stala jen o půl hodiny později. Čtyřicetiletý řidič vozu značky Rover v mírném klesání od Kopřivné předjížděl jiný vůz. Nepřizpůsobil ale rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám.

„Když se zařazoval před předjížděný vůz, dostal smyk, který nezvládl a levým předním obrysem svého vozu zachytil o levý bok protijedoucího auta Škoda Fabia. Následně se střetl s vozem Volkswagen Tiguan, který jel za jeho autem,“ popsal nehodu mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Řidič roveru utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška vyloučila u všech řidičů přítomnost alkoholu. Celková škoda se vyšplhala na 270 tisíc korun.