„Nárazem byl chodec odhozen do příkopu. Zraněním na místě podlehl. Přítomnost alkoholu a omamných látek byla u řidiče vyloučena,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Týž den odpoledne havaroval třiačtyřicetiletý řidič Fordu Escort mezi obcemi Rovensko a Postřelmůvek. Motorista byl opilý.

„Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a na přímém úseku silnice vyjel mimo vozovku, kde narazil do břehu příkopu. Vozidlo se přetočilo přes střechu a zůstalo stát na levém boku,“ informoval mluvčí policie.

Při nehodě se lehce zranili dva spolujezdci ve věku 29 a 21 let, kteří byli převezeni do šumperské a olomoucké nemocnice. Dechová zkouška u řidiče ukázala 2,02 promile alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena na 15 tisíc korun.

Havarovala také sedmadvacetiletá řidička peugeotu mezi obcemi Rájec a Zvole. Její vůz dostal na mokré silnici smyk, přejel do protisměru, kde přímo strefil Boží muka.

Žena se při nehodě lehce zranila, alkohol byl dechovou zkouškou vyloučen. Škoda na autě činí 150 tisíc korun, havárie Boží muka zcela zlikvidovala.