První dvě nehody byly velmi podobné. Řidiči nedali při výjezdu z vedlejší silnice přednost vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci a jejich řidiči již nestihli zareagovat na vzniklou situaci.

„Kolem poledne projížděl třiatřicetiletý řidič s nákladním vozem renault mezi Zlatými Horami a Ondřejovicemi. Na namrzlé a zasněžené silnici dostal v zatáčce smyk, který nezvládl. Poté vůz sjel mimo komunikaci, kde se převrátil na pravý bok,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová. Škoda na vozidle i přepravovaném nákladu činí 60 tisíc korun.

O tři hodiny později nezvládla řízení padesátiletá žena ve voze značky Kia Ceed. Při průjezdu serpentinou nad Mikulovicemi dostala smyk, auto sjelo mimo silnici, kde čelně narazilo do stromu. Řidička z karambolu vyvázla bez újmy, škoda na autě je za 40 tisíc korun.

Poslední dopravní nehoda tohoto dne se odehrála hodinu před půlnocí. Při sjezdu z Ramzové do Lipové – lázní řidič vozu značky Mitsubishi nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem a povětrnostním podmínkám. Vůz narazil do kovového zábradlí, přesto že se při nárazu poškodil závěs předního kola, řidič v jízdě pokračoval dál. Jenže po necelém kilometru stejně šofér uvízl mimo silnici ve sněhové bariéře. V době příjezdu policejní hlídky nikdo nebyl, od vozu pouze vedly stopy směrem na Ramzovou. Díky jim se také podařilo majitele vozu najít.

„Devětatřicetiletý řidič se odmítl podrobit jak dechové zkoušce, tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Protože nebyl řidič schopen vyloučit technickou závadu, policisté vůz zajistili a nechali ho odtáhnout,“ sdělila mluvčí policie Tereza Neubaerová.