Těžké zranění u Vlčic

„U Vlčic například havaroval třiadvacetiletý řidič Škody Fabia, který jel nepřiměřenou rychlostí a narazil do auta v protisměru. Řidiči obou vozů skončili v olomoucké fakultní nemocnici,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Viník nehody vyvázl s lehkým zraněním, takové štěstí ale neměl druhý řidič, jehož zranění lékaři kvalifikovali jako těžká.

Proboural se do parku v Losinách

Třiačtyřicetiletý řidič vozu kia zase skončil jízdu v zámeckém parku ve Velkých Losinách. Motorista podcenil kluzkou vozovku, vyjel ze silnice a narazil do rozcestníku. Do zámeckého parku vůz proletěl bránou. Při karambolu se nikdo nezranil.

Mladík trefil značku

Obdobně havaroval kolem sedmnácté hodiny v Jindřichově devatenáctiletý řidič peugeotu, který narazil do značky a skončil v příkopu. „Škoda na dopravním značení a vozidle činila pětadvacet tisíc korun,“ informoval mluvčí policie.

V Šumperku alkohol za volantem

Další nehoda se stala v Šumperku na křižovatce ulic Reisova a vítězná. Dvaadvacetiletá řidička peugeotu, která vjížděla na hlavní silnici, nedala přednost autu VW Passat. I když řidič VW za karambol nemohl, čekají ho velké nepříjemnosti. Dechová zkouška totiž u něj ukázala 1,75 promile alkoholu.

Na Jesenicku dvě bouračky

Ke dvěma nehodám vyjížděli také policisté na Jesenicku. Na namrzlé silnici boural pětadvacetiletý řidič vozu Iveco. „Když řidič sjížděl z Červenohorského sedla do Bělé pod Pradědem, v zatáčce sešlápl brzdu. V té době byla silnice pokrytá rozbředlým sněhem. Vůz se stal neovladatelným a zatáčku projel rovně a namířil na autobusovou zastávku, kterou částečně zničil,“ zvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová. U zastávky v té době nikdo naštěstí na autobus nikdo nečekal.

Při druhé nehodě se jednalo o cyklistu, který se zranil po střetu s vozem nedaleko Kameničky na Javornicku.

Sedlo blokovaly kamiony

Sněžení komplikovalo dopravu na některých místech okresu. Ve večerních hodinách muselo být uzavřeno Červenohorské sedlo, kde vozovku zablokovalo několik kamionů. Stejná situace se opakovala i ve čtvrtek 8. prosince dopoledne, vždy do doby, než cestu projeli silničáři.

„Všechny vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Pouze ve vyšších polohách leží zbytky sněhové kaše,“ sdělil dispečer šumperských silničářů Radek Doležal.