Cyklistka byla opilá

Nejvážnější nehoda se stala 12. prosince večer mezi Libivou a Mohelnicí. Řidič Octavie ze Šumperku přehlédl, údajně kvůli oslnění cyklistku, která jela ve stejném směru.

„Vůz silně narazil do zadního kola cyklistky, náraz ženu odmrštil na travnatý pás mezi silnicí a cyklostezkou. Šedesátiletá žena z Mohelnicka utrpěla těžké zranění nohy. Policistům se přiznala, že před jízdou pila alkohol a souhlasila s odběrem krve,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Škoda na vozidle byla odhadnuta na 50 tisíc korun. Nehoda se stala v místě, kde byla nedávno otevřena cyklostezka, tu ale žena nevyužila.

2,4 promile a byl v plotu

Rekordmanem víkendu se stal sedmatřicetiletý řidič Opelu Corsa, který havaroval 13. prosince večer ve Vikýřovicích. Krkolomná jízda opilého řidiče skončila škodou za 11 tisíc korun.

„Řidič po průjezdu zatáčky vyjel mimo silnici, kde narazil na obrubník a potom do plotu rodinného domu a skříně hlavního uzávěru plynu. Vozidlo dál pokračovalo v jízdě a narazilo do zídky dalšího rodinného domu. Řidič se snažil odjet, ale vzhledem k poškození kol se daleko nedostal,“ popsal policejní mluvčí.

Dechová zkouška u řidiče, který se lehce zranil, ukázala 2,4 promile alkoholu.

Šofér měl 2 promile, vůz neměl technickou

Skoro dvě promile v sobě také měl dvaatřicetiletý šofér VW Golf ze Šumperska, který 11. prosince večer boural mezi Bukovicemi a Bušínem.

Řidič při průjezdu táhlé zatáčky vjel do protisměru a skončil v hlubokém příkopě. Při nehodě se nezranil, škoda byla odhadnuta na 5 tisíc korun.

„Dechová zkouška u řidiče ukázala 1,99 promile, vozidlo navíc nemělo platnou technickou prohlídku ani měření emisí,“ informoval mluvčí policie Svatoň.

Cyklista snídal pivko

Týž den boural opilý cyklista v Bohuslavicích. Sedmadvacetiletý muž policistům uvedl, že mu do jízdní dráhy vjelo auto a přinutilo ho najet na obrubník. Cyklista potom spadl na chodník a drátěný plot. Auto, které cyklistu těsně minulo, pokračovalo dál v jízdě.

„Cyklista si při pádu zranil rameno, ale k lékaři šel až druhý den ráno. Po deváté hodině ranní nadýchal 2,33 promile. Muž uvedl, že alkohol konzumoval před jízdou a jedno pivu si dal i ráno,“ vysvětlil mluvčí policie.