„Žena šla se svým manželem při levém okraji silnice. Vůz jel směrem na Červenohorské sedlo, jeho řidič na přímém úseku silnice, který byl pokryt souvislou vrstvou sněhu, do chodkyně narazil. Auto pak narazilo do sněhové bariéry při pravém okraji. Z auta vystoupili dva muži a jedna žena. Muž, který vozidlo řídil, začal na ženu křičet. Spolujezdec se zeptal, zda se jí něco nestalo a následně nasedli do vozidla a odjeli,“ popsal nehodu mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Jednalo se o auto Jeep Grand Cherokee registrační značky 3M7 8979.

Policisté sice znají typ vozu i registrační značku vozu, má to ovšem háček. Neví se, kdo řídil, podle dosud platných zákonů, stále platí výmluva na „osobu blízkou.“ Majitel auta, které figuruje při dopravní nehodě, nemusí totiž sdělit identitu šoféra, pokud by tím svým blízkým mohl způsobit újmu.

„Policie České republiky Šumperk žádá o informace o nezjištěném řidiči a spolujezdcích. Žádá také případné svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na kterémkoliv oddělení policie, nebo na lince 158,“ vyzval mluvčí policie.