Motorkáře srazil osmapadesátiletý řidič osobního auta. Policisté mu nyní sdělili obvinění z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, kde hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

„Podle výslechu svědků auto jelo nepřiměřenou rychlostí přesahující sto kilometrů v hodině. Nyní se ještě zpracovává posudek, který by měl být hotový do konce října,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Řidič renaultu, který tehdy jel směrem na Šumperk, dostal v zatáčce smyk a do mladíka na motorce narazil čelně v protisměru. Pak se ještě renault bočně střetl s vozem Iveco, kterého motorkář právě předjížděl. Další auto pak zasáhly trosky. I když svědci nehody mladíkovi okamžitě poskytovali první pomoc a na místo záhy dorazil vrtulník letecké záchranné služby, chlapec zranění nepřežil.

K místu nehody rodina mladíka umístila křížek. „Na soud půjdeme a máme zájem na tom, aby se o něm dozvěděla i veřejnost. Vrátili nám už také synovu motorku, nechali jsme jí sešrotovat,“ řekl otec mrtvého chlapce Václav Vávra z Bludova.