"Sedmnáctiletý mladík šel při pravém okraji zmíněné silnice směrem na Pusté Žibřidovice. Měl v uších sluchátka a poslouchal hudbu. Proto zřejmě neslyšel blížící se osobní vůz jedoucí stejným směrem, který do něj nejprve narazil a poté mu přejel přes nárt levé nohy," popsala policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že řidič poté z místa odjel směrem na Pusté Žibřidovice.

Mladík i přes značné bolesti došel domů, kde vše sdělil matce. Ta nehodu oznámila na linku 158 a syna odvezla na ošetření do nemocnice.

Policisté znají značku vozidla.

Základní škola v Písečné.
Účetní zpronevěřil školám na Jesenicku přes dva a půl milionu

"Dle chlapcova vyjádření se mělo jednat o vozidlo tovární značky Lancia, barvy zlaté nebo pískové, starší typ s hranatou karoserií, který měl tmavá skla v zadních dveřích. K popisu řidiče uvedl, že se jednalo o muže ve věku asi 50 až 60 let s šedivými vlasy a šedivým plnovousem. Na předním sedadle vedle řidiče měla sedět žena ve věku 50 až 60 let s hnědými delšími vlasy a na jednom ze zadních sedadel další dospělá osoba, kterou vzhledem k tmavým sklům ve dveřích blíže popsat nedokázal," dodala Šafářová.

Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. V této souvislosti se s žádostí o pomoc obracejí policisté na veřejnost.

Jakékoli poznatky, informace k danému vozidlu či řidiči osobního automobilu je možné nahlásit na linku 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

"Žádáme také řidiče a jeho spolucestující, aby kontaktovali dopravní policisty cestou linky 158," uzavírá mluvčí.