„Už známe jméno mrtvé. Šlo o osmačtyřicetiletou ženu z Jeseníku, která měla trvalé bydliště v lázních, ale ve svém domově se už několik let nezdržovala,“ uvedl mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko.

Přejetá žena už dlouho nechodila do práce, na starosti zapomínala s lahví alkoholu v ruce, přespávala převážně v romských rodinách v okolí Jeseníku a její vlastní rodina se k ní příliš nehlásila.

Právě její potulný život usnadnil policistům identifikaci i přesto, že po srážce vlakem měla znetvořenou hlavu.

„Dostali jsme tip a její známí ji poznali už podle oblečení, ve kterém chodila i několik týdnů. Žena žila toulavým způsobem života. Později k identifikaci pomohla i fotografie obličeje ženy, který naši technici upravili do podoby, aby se dala oběť poznat,“ dodal Černěnko.

Policie v případě neštěstí prověřuje dvě teorie. Buď šlo o sebevraždu, nebo si žena mohla v opilosti ustlat v kolejišti.

„Jsou nařízené toxikologické testy, teprve potom budeme znát odpověď,“ uvedl Černěnko.

Strojvedoucí rychlíku jedoucího z Jeseníku do Ostravy si v pondělí 2. srpna v 9.44 hodin po projetí levé zatáčky všiml ženy, která podle jeho výpovědi měla hlavu položenou na kolejích. Ani přes zatáhnutí rychlobrzdy se nepodařilo vlak na několika desítkách metrů zastavit včas.

„Dá se předpokládat, že vina byla na straně ženy. Povolená rychlost v tomto úseku je padesát kilometrů v hodině a při této rychlosti je brzdná dráha čtyři sta metrů. Nedá se předpokládat, že by jel strojvedoucí rychleji, ale přesný údaj budeme znát po vyhodnocení rychloměrných proužků,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Kupka.

Související: Smrt na kolejích: vlak smetl u Jeseníku ženu