Tragický střet se odehrál v neděli 28. ledna mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno v Hanušovicích.

V Pražské ulici, což je výpadovka směrem na Králiky, osobní vůz smetl devětadvacetiletého chodce, který na místě zemřel. Z místa řidič ujel, aniž by se pokusil muži poskytnout první pomoc.

„V této souvislosti prověřujeme devatenáctiletého řidiče s vozidlem, které vykazuje známky poškození po dopravní nehodě. Auto jsme jsme zajistili k případnému znaleckému zkoumání,“ sdělila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Druhá havárie se stala v sobotu 27. ledna krátce po desáté hodině dopoledne na náměstí Osvobození v Zábřehu. Šestasedmdesátiletý řidič peugeotu mířící na Valovou, zachytil nezletilou chodkyni.

„Dívka se na přechodu pohybovala v doprovodu své babičky. Jednalo se o přechod mezi prodejnou drogerie Teta a pekařstvím. Při střetu s vozem nezletilá utrpěla zranění. Leteckou záchrannou službou byla transportována k ošetření do Brněnské nemocnice,“ popsala Jiřina Vybíhalová. Dechová zkouška u motoristy alkohol vyloučila.

Policisté žádají o informace případné svědky a řidiče, kteří se v místech nehod pohybovali.

„Lidé, kteří mají jakýkoliv poznatek mohou policisty kontaktovat na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně,“ vyzvala Jiřina Vybíhalová.