Podle dostupných informací se v přehradě potápěla skupina zkušených potápěčů. Komplikace u dvou z nich pravděpodobně způsobilo zamrznutí dýchacího přístroje. Oba se vynořili na hladinu.

Mladší muž, který později zemřel, už byl ale v bezvědomí. Druhý potápěč jej i přes své zdravotní problémy dotáhl na břeh.

"Jestli byly příčinou pozdějšího úmrtí komplikace spojené s rychlou dekompresí či následky tonutí, v tuto chvíli ještě nevíme," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že když se potápěč dostal na břeh, nastalo u něj selhání oběhu, a svědkové proto započali se srdeční masáží. V poskytování první pomoci pokračovali i záchranáři.

"Jejich snaha však nevedla k úspěchu, a proto byl vrtulníkem přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Tamním zdravotníkům byl předán ve stavu selhání všech základních životních funkcí," řekl Humpl.

48letý muž bohužel po převozu do nemocnice zemřel. Potvrdila to mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová.

Bouračka audi mezi Zábřehem a Leštinou - středa 9. 12. 2020
„Podivočené“ Audi u Zábřehu sestřelilo přístřešek, šachtu i zábradlí

O rok starší muž jevil po vynoření známky zdravotních obtíží, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval.

"Pozemní posádka ZZS jej transportovala do Městské nemocnice v Ostravě, a to k další léčbě s možností využití hyperbarické komory," dodal mluvčí záchranářů. 

Záchranáři na Slezské Hartě zasahovali v neděli po jedné hodině odpoledne. K potápěčům vyjely dva pozemní týmy z bruntálské základny a vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.