„Dopravu policie na hlavním tahu ve směru z Olomouce na Mohelnici odklání přes Loštice, nyní čekáme na odtahovou službu. Rychlostní silnice bude uzavřena zhruba do dvanácti hodin,“ řekl ráno šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Nehoda se stala v úterý 6. prosince krátce před sedmou hodinou ráno před sjezdem na Loštice. Sedmadvacetiletý řidič cisterny Mercedes nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do nákladního vozu Scania, jehož řidič zastavoval z důvodu poruchy. Cisternu s vápnem náraz rozlomil, náklad se rozsypal na silnici. Předběžná škoda na vozech, materiálu a silnici byla odhadnuta na 4 miliony korun.

„Dva nákladní automobily se po nehodě převrátily. Jedno z vozidel byla cisterna, jež převážela náklad z Vápenky Vitošov, který unikl. Zároveň unikly oleje a nafta,“ uvedl Bednařík.

Řidiči kamionů utrpěli pohmožděniny hrudníku a odřeniny. Skončili v péči lékařů olomoucké fakultní nemocnice.

Na místě zasahovali také hasiči, vápno bylo nutné přečerpat do náhradní cisterny. Druhý nákladní vůz byl prázdný.

„Jednotky hasičů likvidovaly únik provozních kapalin, přečerpávaly palivové nádrže havarovaných vozidel a spolupracují s odtahovou firmou,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková.