„Řidič Škody Octavia projížděl ve směru od Třeštiny na Mohelnici. V mírné pravotočivé zatáčce zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti přehlédl a srazil cyklistu, který jel stejným směrem. Cyklista při střetu s vozidlem utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl," sdělila policejní mluvčí Marie Šafářová.

Přestože řidič od nehody ujel, policisté jej během poměrně krátké doby vypátrali. Okolnosti a příčiny nehody jsou nyní předmětem šetření.

Policisté také hledají svědky, kteří se v inkriminovanou dobu v tomto místě pohybovali, aby se přihlásili na bezplatné tísňové lince 158.

Letos už devátý mrtvý na silnicích okresu

Sražený cyklista je už devátou letošní obětí na silnicích Šumperska. Za celý loňský rok přitom při dopravních nehodách v okrese zemřelo pět lidí.

Dva lidské životy vyhasly začátkem března na silnici mezi Dubickem a Hrabovou. Řidič Volkswagenu Golf dostal po projetí zatáčky smyk a narazil do dvou vzrostlých stromů. V troskách vozu zemřeli dva mladíci ve věku devatenácti a dvaceti let. Třetí člen posádky, šestatřicetiletý muž, utrpěl vážná zranění.

Dvě oběti měla také dubnová nehoda na výjezdu z Mohelnice směrem na Zábřeh. Osobní auto, které vyjíždělo z města, se střetlo s dodávkou projíždějící po hlavní silnici. Při srážce zemřela řidička osobního auta a její spolujezdec, tři lidé se zranili.

Na Velikonoční pondělí zemřel na přejezdu v Lidické ulici v Šumperku cyklista, který nerespektoval výstražné znamení a narazil do boku lokomotivy.

Začátkem června pak v Zábřehu řidič nákladního auta při couvání přehlédl a srazil seniora. Důchodce zraněním podlehl v nemocnici.

O měsíc později zemřel na hlavním tahu z Mohelnice na Moravskou Třebovou u Studené Loučky šofér dodávky, která se srazila s nákladním automobilem. Jeho řidič utrpěl vážná zranění, z trosek vozu ho museli vystříhat hasiči.

Další tragédie se stala první srpnovou sobotu na hlavním tahu v Rapotíně. Motorkář nedobrzdil za osobním autem a narazil do něho. Přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl.