Jak sražený chodec uvedl, v místě za křižovatkou se silnicí na Vikýřovice do něho zezadu narazilo osobní auto, které jelo stejným směrem, jako on. Po střetu zpomalilo, ale pak bez zastavení pokračovalo v jízdě, aniž řidič poskytl zraněnému chodci pomoc.

„Zraněný muž dále vypověděl, že šlo o osobní auto značky BMW stříbrné barvy, staršího typu, zřejmě 525. Registrační značky si nestačil všimnout. Muž zůstal ležet na kraji vozovky, kde ho našel projíždějící řidič, který přivolal lékařskou pomoc. Rychlá záchranná služba pak zraněného převezla do Fakultní nemocnice v Olomouci a druhý den ho převezli do nemocnice v Šumperku,“ sdělil šumperský policejní mluvčí Miloslav Svatoň.

Policisté žádají případné svědky této dopravní nehody, nebo ty, kteří mají jakékoliv poznatky k nehodě nebo řidiči a vozidlu BMW stříbrné barvy, které chodce srazilo, aby se dostavili na dopravní inspektorát Policie ČR v Havlíčkově ulici číslo 8 v Šumperku.

Mohou také volat v pracovní době na telefonní číslo 974/779 251 nebo po celý den na číslo 974/779 102, případně mohou využít bezplatnou tísňovou linku 158.