Nehoda se stala kolem sedmé hodiny ráno. Oba vozy skončily po střetu v příkopu. Profesionální jednotka hasičů ze Zábřehu spolu s dobrovolníky z Mohelnice vyjela na pomoc svým kolegům z Pardubického kra­je.

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se uvnitř dodávky zůstal zaklíněný řidič. Vyprostili ho pomocí hydraulického zařízení a předali jej do péče zdravotnické záchranné služby," sdělila krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči také zajistili obě havarované vozidla proti vzniku požáru.

Zraněného řidiče dodávky ošetřili lékaři rychlé zdravotnické pomoci z Mohelnice.

Sedmašedesátiletý muž, který zůstal zaklíněný v převráceném voze, byl při vědomí.

„Utrpěl četná povrchní poranění na rameni a paži a také otevřené zranění v kyčelní oblasti. Po komplexní prohlídce a ošetření ho posádka rychlé zdravotnické pomoci umístila do vakuové matrace a přepravila na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Mimo ohrožení života

Lékaři v olomoucké fakultní nemocnici pacientovi ošetřili poranění hrudníku, zhmožděniny a odřeniny a také tržné rány na rukou a v obličeji. Podstoupil také operaci kyčle.

„Jeho stav je stabilizovaný, není v ohrožení života," informoval mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Co bylo příčinou nehody, teď zjišťují policisté.

„Řidič dodávky z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče kamionu negativní, u řidiče dodávky byl nařízen odběr krve v nemocnici, protože se kvůli zraněním nebyl schopen podrobit dechové zkoušce," uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Hlavní tah museli uzavřít

Při vyprošťování havarovaného kamionu museli silničáři hlavní tah na krátkou dobu zcela uzavřít. Potom už řidiči mohli úsekem projíždět sníženou rychlostí.

Podobná nehoda se stala na hlavním tahu z Olomouce na Hradec Králové minulý týden v úterý, kdy se poblíž Studené Loučky srazila dodávka s autobusem.

Při nehodě se zranili čtyři lidé, z toho jeden těžce. Všichni skončili v nemocnici. V autobusu v tu dobu naštěstí nejeli žádní cestující.