Řidič auta jel směrem od Jeseníku. Na železniční přejezd u místního nádraží vjel v v momentě, kdy na výstražném zařízení blikalo červené světlo a sklápěly se závory.

"Když byl řidič se svým vozem „uvězněn“ mezi sklopenými závorami, začal couvat. Zadní částí vozu tak sklopenou závoru rozlomil. Aniž by cokoliv oznámil, z místa nehody ujel," popsala událost policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Zlomením závory vznikla škoda za šedesát tisíc korun.

Další nebezpečná situace se odehrála v pondělí 9. března o půl desáté dopoledne u Libivé. Neznámý řidič jel s vozem Peugeot 508 od Zábřehu na Libivou.

Před vesnicí předjížděl nákladní vůz. Při tomto manévru ohrozil protijedoucí autobus veřejné hromadné dopravy.

"Aby řidič autobusu zabránil střetu s peugeotem, musel začít prudce brzdit. Přitom upadla třiasedmdesátiletá cestující, která byla převezena na ošetření do nemocnice," uvedla Tereza Neubauerová.

Policisté hledají svědky, kteří by mohli k těmto dopravním nehodám poskytnout bližší informace či dát k dispozici záběry z palubních kamer. Policii mohou kontaktovat na telefonním čísle 735 788 600 nebo prostřednictvím linky 158.

Ilustrační foto
Zrušeno! Koncerty, plesy i pohádky. Co (ne)bude na Šumpersku a Jesenicku