V příkopu a převrácené na střechu skončilo osobní auto jedoucí po silnici mezi Šumperkem a Bratrrušovem. Řidič vozu doplatil na nepřiměřenou rychlost. Podobnou příčinu měla v neděli ráno nehoda mezi Vikanticemi a Šléglovemna Staroměstsku. Řidič osobního vozu tam dostal smyk a narazil do stromu. Všechny tři nehody se naštěstí obešly bez vážných zranění.

Takové štěstí neměla v pátek v podvečer chodkyně na přechodu u křižovatky Lidické a Revoluční ulice v Šumperku. Osmačtyřicetiletý řidič z Rapotína jel příliš rychle a v silném dešti se nevěnoval řízení. Na přechodu srazil sedmapadesátiletou ženu, ta utrpěla mimo jiné závažné zranění hlavy. Záchranná služba ji převezla do nemocnice v Šumperku.

Kuriózní nehoda se stala půl hodiny před nedělním polednem na nechráněném železničním přejezdu v Ramzové na Jesenicku. Šestadvacetiletý muž, který v osadě bydlí, jel přes přejezd s autem a připojeným vozíkem, na kterém měl naloženou sněžnou frézu. Na přejezdu přes vedlejší silnici, která vede pouze k hotelu, se podle svých slov rozhlédl, ale přijíždějící vlak neviděl.

Při vší smůle měl velké štěstí, protože vlak zachytil jen vozík. Po patnácti metrech vlak zastavil. „Řidiči auta stejně jako jeho vozu se nestalo nic. Vozík je zničený, fréza poškozená a na vlaku způsobila srážka škodu za patnáct tisíc korun,“ informovala mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.