„Podle svědků zde v tu dobu nezletilá dívka začala přecházet ulici Jesenickou po vyznačeném přechodu pro chodce, ve směru od centra města k viaduktu. Dívka na přechod vstoupila v době, kdy na světelném signalizačním zařízení svítil pro chodce signál červené barvy „stůj“. V tu chvíli došlo ke střetu nezletilé chodkyně s levou přední částí nezjištěného osobního vozidla tmavší barvy přijíždějícího po Jesenické ulici ve směru od nádraží. Dívka po střetu upadla na vozovku a utrpěla lehké zranění. Po nehodě vozidlo zastavilo, ale vzápětí se rozjelo a pokračovalo v jízdě po ulici Jesenická směrem na obec Bludov,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Podle svědků se jednalo o osobní vozidlo tmavší, snad modré až černé barvy, v provedení kombi, které řídila mladší žena a jako spolujezdkyně ve voze seděla další mladší žena.

Policie České republiky Šumperk vyzývá řidičku tohoto vozidla, aby se dostavila na Policii České republiky dopravní inspektorát Šumperk, Havlíčkova 8.

„Současně žádáme občany a další svědky této dopravní nehody, kteří by svým svědectvím přispěli především k identifikaci vozidla a totožnosti jeho posádky, aby tyto informace sdělili na šumperský dopravní inspektorát nebo se kontaktovali telefonicky na čísle 974/779 102 nebo na linku 158,“ vyzval mluvčí policie.