„Řidič nebezpečně předjížděl Škodu Felicii, v protisměru se střetl s vozidlem správy a údržby silnic. Celková škoda předběžně činí téměř 400 tisíc korun,“ informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Při nehodě se nikdo nezranil, ale z Fordu Mondeo zůstala hromada pomačkaných plechů a také sypač je po nárazu vyřazen z provozu.

„Je to zázrak, že se nikomu nic nestalo, podle toho, co jsem viděl je Ford Mondeo na odpis. Auto čelně narazilo do radlice sypače, tím se pohnula kabina, takže auto je nepojízdné. Ale už jsme zajistili náhradu,“ řekl dispečer hanušovické pobočky správy silnic Jiří Hanousek.

Jen na Hanušovicku a Štítecku silnice nepřetržitě brázdí sedm sypačů s inertní drtí a dva vozy s chemickým posypem.

Druhá nehoda se stala ve středu časně ráno v Dolních Studénkách. Šestatřicetiletá řidička z Kolšova dostala na namrzlé silnici smyk, pak narazila do dvou plynových budek a plotu u rodinného domu. Také tato nehoda se obešla bez zranění. „K úniku plynu nedošlo. Celková škoda byla vyčíslena na pětačtyřicet tisíc korun,“ sdělil mluvčí šumperské policie.

Šestatřicetiletá řidička z Kolšova dostala na namrzlé silnici v Dolních Studénkách na Šumpersku smyk, pak narazila do dvou plynových budek a plotu u rodinného domu.

Silničářům práci komplikuje především vítr. Zvláště na vedlejších komunikacích, které se ošetřují pouze inertním posypem, jsou pro řidiče obtížně sjízdné. „Samozřejmě lidé volají, například ráno volal řidič, že je neprůjezdná cesta přes Žárovou. Tam přitom technika již byla. Vozy vždy objíždějí větší úseky, o každém přesně díky GPS víme, kde se právě nachází. Ale na ty telefonáty jsem si již zvykl a beru je v klidu, i když některé jsou sprosté,“ dodal dispečer Jiří Hanousek.

Sněžení dopravu komplikovalo i na Jesenicku. Ve středu se v ranních hodinách v okolí Revízu a Videlského sedla tvořily sněhové jazyky. „Ve vyšších polohách leží na vozovkách rozbředlá sněhová kaše, cesty nižších tříd jsou kryté souvislou vrstvou sněhu, která je ve vyšších místech zhruba pěticentimetrová,“ uvedl František Juháňák ze Správy silnic Jeseník.