„Příčina úmrtí je nyní v šetření, byla nařízena soudní pitva. Identifikace mrtvého muže byla v tomto případě náročnější z důvodu poranění, které utrpěl. Policisté zjistili, že se jedná o osmačtyřicetiletého muže ze Zábřehu,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Policisté zatím nevylučují sebevraždu ani nešťastnou náhodu.

V případě soukromé dopravní společnosti RegioJet, která cestující na železnici začala přepravovat letos v září, se jedná o první tragickou dopravní nehodu. Vlaková souprava Intercity 1015 z Prahy do Ostravy kvůli neštěstí nabrala v Zábřehu více než dvě hodiny zpoždění.

„Vzhledem k vyšetřování mohl vlak ze Zábřehu vyjet krátce po dvaadvacáté hodině. O situaci a přibližné době odjezdu náš personál cestující informoval a poskytoval jim také veškerý servis. Cestujícím vracíme polovinu jízdného. Těm, kteří nestihli další naše přípoje navazující na Intercity, jsme zajistili do cílové stanice dopravu taxislužbou,“ sdělil mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

Letos se na Šumpersku jedná o druhou nehodu, kdy člověk zahynul po střetu s vlakem. V březnu na železničním přejezdu ve Vikýřovicích spáchal sebevraždu šestapadesátiletý vozíčkář. Muž na invalidním vozíkem vjel pod přijíždějící vlak.

Přímo v Zábřehu se na kolejích stala dvě neštěstí loni na podzim. Dvaačtyřicetiletého muže přímo na nádraží srazilo projíždějící Pendolino. Muž, který se pohyboval na peróně plném lidí, byl opilý a do kolejiště podle svědků spadl. Vlak ho přejel ve stočtyřicetikilometrové rychlosti. O několik týdnů později rovněž souprava Pendolino zachytila v prostoru zábřežské stanice devětačtyřicetiletou ženu. V tomto případě se jednalo o nešťastnou náhodu, žena si totiž zkracovala cestu přes koleje. Vlak jí srazil stupačkou.