Jen pár set metrů ujel v pondělí 2. srpna ze stanice v Jeseníku rychlík směřující na Ostravu. Krátce před desátou dopolední smetl nad azylovým domem Boétheia v Jeseníku ženu, která na místě zraněním podlehla.

„Strojvedoucí vyjel ze zatáčky a uviděl ženu ležet s hlavou na kolejích. I když zatáhl za rychlobrzdu, nestačil už bohužel dobrzdit,“ uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Případem se zabývá jesenická policie. „Můžeme potvrdit, že máme nález mrtvoly ženy. Prozatím nevíme nic bližšího. Zatím neznáme ani její totožnost. Předpokládáme věk kolem pětačtyřiceti let, ale neměla u sebe žádné doklady a při srážce došlo ke znetvoření obličeje, což nám znesnadňuje identifikaci,“ uvedl mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko.

Podle oblečení i místa neštěstí policie usuzuje, že oběť byla obyvatelkou azylového domu nebo bezdomovkyní. Pátrání ale prozatím nepřineslo odpověď na otázku po její totožnosti.

Nehoda se stala v devět hodin a čtyřiačtyřicet minut. Dvě hodiny zůstal úsek trati mezi Jeseníkem a Písečnou neprůjezdný.

Patnácti cestujícím, kteří se v době nehody nacházeli ve vlaku, se nic nestalo. Kvůli obtížnému terénu však museli čekat delší dobu na odvoz.

„Dříve jsme se k nim nedostali a vlak nabral sto sedm minut zpoždění. Škoda na vlaku je nulová,“ uvedla Pistoriusová.

Pro ostatní spoje, které v tu dobu měly jet mezi Jeseníkem a Písečnou, zajistily České dráhy náhradní autobusovou dopravu. Provoz na železnici se podařilo obnovit pět minut před polednem. Spoje mezitím nabíraly přibližně čtyřicetiminutová zpoždění

Případ šetří kromě policie i Drážní inspekce. Na závěry je ale podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala brzy. Pravděpodobně je vina na straně mrtvé ženy.

„Ve většině případů je vina na straně osoby, která se neoprávněně pohybovala v kolejišti, kde nemá co dělat,“ vysvětlil Drápal.