V sobotu 16. prosince večer boural sedmdesátiletý senior s vozem Suzuki, který jel z Úsova směrem na Klopinu. „Požitý alkohol měl zřejmě zásadní podíl na tom, že jízdu nezvládl. Přejel do protisměru v okamžiku, kdy zde projížděla Škoda Superb a vozidla se střetla zpětnými zrcátky,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič škodovky byl střízlivý, ale senior v Suzuki nadýchal 2,10 a 1,96 promile. Při nehodě vznikla škoda zhruba za tisícikorunu.

Nehoda citroenu u Libivé, 11. prosince 2023
Šofér citroenu smetl zastávku u Mohelnice, skončil v nemocnici

V neděli vpodvečer se stala další nehoda, v níž hrál roli alkohol, ve Vítězné ulici v Šumperku.

„Policisté po vyslechnutí účastníků a svědků zjistili, že 54letý řidič s vozidlem Honda vyjížděl od marketu a na křižovatce odbočoval vpravo. Zřejmě nezvládnul řízení vozidla a přejel do protisměru, kde se střetl s vozidlem VW Golf, které odbočovalo směrem k marketu,“ uvedla policení mluvčí.

Nehoda u křižovatky na Květín v polovině prosince.
Z „Bluďáku“ se nehody stěhují k Libivé. Situaci opět vyřeší až obchvat

Řidič hondy po střetu nezastavil a dál pokračoval v jízdě směrem k ulici Gen. Krátkého. Po krátké chvíli se ho ale podařilo vypátrat. Dechové zkoušky odhalily, že řídil pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal 1,68 a 1,60 promile. Řidička druhého vozidla pod vlivem alkoholu nebyla.

Hmotná škoda byla vyčíslena předběžně na 120 tisíc korun. Oba řidiči s alkoholem v dechu jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.