Poslední karambol má na svědomí čtyřicetiletý řidič z Nového Malína, který před několika dny havaroval na silnici mezi Sudkovem a Dolními Studénkami. Motorista nezvládl průjezd zatáčkou a skončil mimo silnici, kde naboural do plotu zahrady u rodinného domu.

Srážka se obešla bez zranění, řidiče ovšem čeká obvinění hned ze dvou trestných činů. „Výsledek dechové zkoušky ukázal téměř 2,3 promile alkoholu, navíc muž má soudem uložen zákaz řízení až do roku 2013,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Od počátku roku policisté zaznamenali již dvanáct nehod, kdy řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu.

„I když za poslední rok počet dopravních nehod poklesl a také na silnicích zemřelo méně lidí, u alkoholu se jedná o strmý nárůst,"řekl vedoucí šumperského dopravního inspektorátu Michal Harciník.

„Alarmující je, že v řadě případů se podle naměřených hodnot nejedná o zbytkový alkohol, ale někteří motoristé usedají za volant ve stádiu silné opilosti. Zatím si nedovedeme vysvětlit, proč podnapilých řidičů přibývá, ale tento problém se pro nás stává prioritou,“ vysvětlil Harciník.

V dalších týdnech se policejní kontroly nevyhnou ani lyžařským střediskům. Řada přistižených viníků jsou totiž návštěvníci hor.

„Již jsme zaznamenali několik případů, kdy se jednalo o lyžaře, kteří při zpáteční cestě spoléhali na to, že policisty v odlehlejších místech nepotkají,“ vysvětlil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.