„Za havárií stála neopatrnost traktoristy, který při orbě pluhem zavadil o sloup vysokého napětí a poškodil na něm mechanickou část sloužící k rozpojení elektrického vedení. V důsledku této události došlo k zhruba čtvrthodinovému výpadku elektřiny v několika obcích na Zábřežsku,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová s tím, že v části z nich, například ve Svébohově, Václavově, Pivoníně nebo Drozdově si lidé na elektřinu museli počkat o něco déle. Oprava se tam protáhla až na tři hodiny.

Celou věc policie šetří pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Nehoda fiatu u Libivé - 19. ledna 2021
U Libivé trefil fiat značku, pak si ustlal v příkopu

Pocuchal lampu i s kabeláží

Při další nehodě, která se v úterý udála, hrál pro změnu hlavní roli náklaďák a sloup veřejného osvětlení. Konkrétně v Sobotíně totiž tahač zahraničního řidiče pocuchal lampu a část kabeláže si odvezl s sebou.

„Sedmačtyřicetiletý řidič Scanie s návěsem v Sobotíně při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, kolos se mu smýkl a vyjel vpravo mimo silnici, kde naboural do sloupu veřejného osvětlení. Společně s ním poškodil také kabeláž elektrického vedení a telefonní linky,“ sdělila mluvčí Vybíhalová. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za předběžně 170 tisíc korun.