V pátek 11. ledna havarovala dvaatřicetiletá řidička vozu. Škoda Octavia u Ondřejovic. Při průjezdu ostré pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost stavu povrchu vozovky, vjela do protisměru, kde se střetla s vozem Ford Fiesta. Naštěstí nikdo neutrpěl žádné zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní, předběžná škoda byla stanovena na 120 tisíc korun.

Následující den o půl čtvrté ráno se mezi obcemi Stará Červená Voda a Velké Kunětice stala další dopravní nehoda „Jednatřicetiletá žena vozu Peugeot 309 nezvládla řízení na zledovatělé a chemicky ošetřené vozovce. V zatáčce se auto dostalo do smyku a stalo se neovladatelným. Poté sjelo vlevo mimo silnici, kde narazilo do náletových dřevin a převrátilo se na střechu. Když policisté přijeli na místo dopravní nehody, vůz měl odmontované obě registrační značky," popsala nehodu policejní mluvčí Tereza Neubauerová. I v tomto případě řidička před jízdou nepila alkohol. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

O dvě hodiny později havaroval dvacetiletý mladík s vozem Nissan Double Cab. V Bezručově ulici v Jeseníku se dostal v mírné levotočivé zatáčce do smyku. S neovladatelným vozem se dostal na krajnici a poté na chodník. Zastavilo ho až kovové zábradlí, které ho zachránilo před pádem do řeky. „Policisté u mladého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mladík nadýchal 1,55 promile alkoholu," doplnila mluvčí Neubauerová.  Na vozidle byla způsobena škoda ve výši 100 tisíc korun a na zábradlí 15 tisíc korun.