Zmizení kamaráda oznámili policistům mladíci kolem 06:30. „Policisté po příjezdu na místo zjistili, že v úterý ve večerních hodinách popíjeli tři kamarádi u rybníku alkohol a asi kolem půlnoci si šli zaplavat. Dva vyšli z vody a o třetím se údajně domnívali, že si z nich dělá srandu a chvíli ho hledali. Následně šli spát," uvedla policejní mluvčí.

Ráno muži po probuzení zjistili, že tam kamarád není a jeho oblečení je stále na břehu. Obrátili se proto na policii. Na místo vyrazili policejní potápěči z Frýdku-Místku a z Brna, kteří rybník celé dopoledne prohledávali. Tělo bez známek života vytáhli po několika hodinách. Při prvním ohledání nebyly podle policejní mluvčí zjištěny žádné stopy po násilí. V případu byla nařízena pitva.

Podobný případ se stal začátkem prázdnin v pískovně Náklo na Olomoucku. Šestatřicetiletý muž byl na pláži se svými kamarády a nad ránem zmizel. Jeho tělo vytáhli potápěči až po několika dnech. Další dvě utonutí zaznamenali policisté v srpnu. Nejprve byla v jezeře Poděbrady u Olomouce nalezena osmapadesátiletá žena, o několik dní později našli lidé v obci Horka nad Moravou u Olomouce mrtvolu čtyřiapadesátiletého muže. Tělo bylo zaklíněno na břehu řeky.