Vůz na čerpání betonu havaroval krátce po desáté hodině dopoledne mezi Chromčí a Postřelmovem. Nehoda se stala na silnici, kterou vede objížďka uzavřenho hlavního tahu Bludovem. S Mercedesem - Benz skončil řidič přetočený na levém boku v poli poté, co se během jízdy ve směru na Postřelmov v ostré levotočivé zatáčce snažil bezpečně vyhnout protijedoucímu vozidlu.

Během tohoto manévru najel na nezpevněnou krajnici, která se pod tíhou vozu utrhla, a řidič pak s neovladatelným vozem skončil na protilehlé straně pole. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za více než sto tisíc korun.

Oktávka vs. ford

Všechny složky integrovaného záchranného systému včetně letecké záchranné služby zasahovaly ve středu odpoledne u nehody dvou osobních vozidel na silnici I/35 u Studené Loučky. Zranili se při ní čtyři lidé. Krátce po druhé hodině odpoledne tam přejela s Octavií do protisměru šestatřicetiletá řidička jedoucí ve směru na Mohelnici. Čelně se střetla s protijedoucím vozem Ford Focus, v němž cestovali dva lidé.

"Řidička Octavie byla z místa nehody přepravena k ošetření do nemocnice letecky. Další tři zraněné osoby cestovaly k ošetření do nemocnice sanitním vozem," doplnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Hmotná škoda při nehodě byla prozatím vyčíslena na čtvrt milionu korun.

Cyklista bez známek života

O půl šesté večer přijali policisté informaci o nálezu bezvládného těla cyklisty poblíž obce Lupěné na Zábřežsku. Tělo se nacházelo v místě klesání silnice z Dolního Bušínova do Lupěného.

"Ani přes veškerou snahu přítomných a přivolaných záchranářů se osmapadesátiletému muži již nepodařilo pomoci," dodala mluvčí Vybíhalová.