Nehoda se stala před půl sedmou ráno na hlavní silnici nad Skorošicemi poblíž zemědělského podniku. Autobus jel ve směru od Žulové na Javorník. Sjel do zhruba metrového příkopu na pravé straně silnice a zůstal nakloněný na bok.

Uvnitř vozu se nacházeli tři lidé: řidič a dva cestující.

„Jeden z cestujících byl zraněn. Hasiči ho museli z autobusu vytáhnout střešním okénkem a předali ho do péče zdravotnických záchranářů," sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Zdroj: Youtube

Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Žulové a Skorošic a jejich profesionální kolegové z Jeseníku. Autobus zpět na silnici vytáhli pomocí vyprošťovacího vozu a dvou cisteren.

U Skorošic panovalo v pátek ráno nepříznivé počasí. „Strašně foukalo, na cestě se tvořily sněhové jazyky," řekl Michal Zajonc, který byl na místě nehody přítomen.

Podle správců komunikací byly ráno vozovky na Šumpersku a Jesenicku sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Jesenicku situaci komplikuje nárazový vítr, na Šumpersku místy i mlha.

„Mezi Vápennou a Javorníkem, Lipovou a Ostružnou a Skorošicemi a Bergovem se vlivem silného větru tvoří sněhové jazyky," uvedl dispečer jesenických silničářů.