Policisté během dopravně bezpečnostní akce zjistili celkem devětapadesát přestupků a vybrali čtyřiadevadesát tisíc korun.

„Hned jedenáct přestupků oznámíme na městský úřad, takže řidiči s největší pravděpodobností přijdou na nějakou dobu o řidičské průkazy,“ řekl jesenický policejní inspektor Jiří Černěnko.

V policejní síti uvízli během kontroly také dva opilí motoristé, u jednoho potvrdil orientační test požití halucinogenní látky.

„Dokonce se našel jeden statečný, který začal na své motorce před policisty ujíždět. To se mu však stalo osudným. Hlídka se okamžitě pustila za ním. Rychlost ujíždějícího motorkáře byla kolem sto osmdesáti kilometrů za hodinu, ale s novými auty, kterými policie v současné době disponuje, to nebyl zase až takový problém jej dohonit. Neukázněného motorkáře služební vůz dostihl. Hlídka při následné kontrole zjistila, že na stroji nemá registrační značku a ani nemá sjednanou zákonnou pojistku,“ řekl Černěnko.

Zběsilý motocyklista je jedním z těch, jejichž případem se bude zabývat městský úřad. „A může počítat s pokutou až čtyřiceti tisíc korun,“ dodal Černěnko.