U rondelu v Olomoucké ulici kamion kolem deváté hodiny ráno narazil do tří aut v protisměru. 

Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby.

Silnici policisté na téměř deset hodin uzavřeli, plně průjezdná byla až před sedmou hodinou večer.

„Nákladní vozidlo jelo po silnici ve směru od Mohelnice na Šumperk. Jeho sedmašedesátiletý řidič před kruhovým objezdem přejel do protisměru, kde postupně narazil do dvou osobních a jednoho dodávkového vozidla. Po tomto střetu pokračoval v jízdě v přímém úseku a projel přes kruhový objezd ve směru na Šumperk. Zastavil asi 150 až 200 metrů za objezdem,“ popsala policjení mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Při kolizi se pět lidí zranilo, všichni byli přepraveni do nemocnice na vyšetření.

„Jeden ze zraněných účastníků byl do nemocnice přepraven letecky. Všichni řidiči havarovaných vozidel se podrobili dechovým zkouškách, nikdo z nich před jízdou nepil alkohol. Policisté nehodu na místě stále dokumentují, úsek je proto uzavřený a doprava je pořád odkláněna přes město," sdělila policejní mluvčí.

U vážné nehody zasahovali také profesionální hasiči.

„Asistovali jsme při ošetření a transportu pěti zraněných. Místo jsme protipožárně zabezpečili, zajistili jsme únik pohonných hmot sorbentem,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Po skončení vyšetřování hasiči podle ní ještě přesunou automobily mimo vozovku, budou asistovat odtahové službě a uklízet komunikaci. 

Celkovou škodu policisté vyčíslili na 1 300 000 korun.