Podle informací Národního dopravního informačního centra byl tah uzavřen před 18:00. Silnice je uzavřena mezi 240. kilometrem na sjezdu na Loštice na Šumpersku a 261. kilometrem na sjezdu na Křelov na Olomoucku. Uzavření silnice se předpokládá na tři až pět hodin.

„Nehod je tam hodně, policisté jsou nyní na místě a vyšetřují je. Většinou jsou ale bez zranění," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

První nehody mají policisté hlášeny již v odpoledních hodinách. „Na 245,5 kilometru došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel, obešla se bez zranění. Na katastrálním území Uničov máme hlášenu jednu dopravní nehodu osobního vozidla, také bez zranění. Další nehoda je na 251. kilometru, osobní auto tam najelo do svodidel," uvedla policejní mluvčí. U Křelova po nehodě zůstala zase dodávka na střeše.

Problémy jsou hlášeny i na jiných místech Olomouckého kraje. Podle dopravních informací policie náledí zkomplikovalo dopravu například u Určic a Žešova na Prostějovsku, kde v kopci stojí kvůli situaci na silnici dvě desítky aut. Nehody policisté zaznamenali i v jiných částech kraje. U Kojetína na Přerovsku například na ledovce havarovala dvě osobní auta, stejně tak u Slatinic na Olomoucku. U Krumsína na Prostějovsku havarovalo auto do stromu. Podle policejní mluvčí Urbánkové během nehody řidič utrpěl lehké zranění.

Mrholit začalo v Olomouckém kraji kolem 14:00, namrzající silnice hlásili silničáři z Olomoucka, Prostějovska i Přerovska. Pouze na severu kraje na Šumpersku a Jesenicku se přeháňky neobjevily, cesty jsou tam většinou holé a suché.