V pátek 17. června kolem půl páté odpoledne se na silnici mezi Mikulovicemi a Terezínem střetl motocykl s osobním vozidlem.

„Devětačtyřicetiletý řidič jel na motocyklu Kawasaki ER5 od Terezína směrem na Mikulovice. Při projíždění zatáčky najel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího osobního vozu Peugeot 208,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Při nehodě se zranil zraněn řidič motocyklu a také řidič a jeho spolujezdkyně z osobního auta. Škoda na osobním automobilu policisté odhadli na sto tisíc korun, na motocyklu na čtyřicet tisíc korun.

Nehodu osobního vozidla a motocyklu řešili jeseničtí dopravní policisté také o den později. Kolem jedenácté hodiny dopoledne v katastru Lipové-lázní najížděl dvaapadeátiletý řidič s autem Fiat Stilo z odstavné plochy na silnici mezi Lipovou a Ramzovou. Přitom nedal přednost motocyklu jedoucímu od Ostružné na Jeseník a vjel mu do jízdní dráhy.

„Motocyklista se snažil srážce s autem předejít brzděním, ale i přesto došlo ke střetu,“ podotkla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Při nehodě se zranil řidič motocyklu a jeho spolujezdec. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslená na sto tisíc korun a na osobním vozidle na čtyřicet tisíc.