Podle prvních a zatím nepotvrzených informací se jednalo o ženu, která byla na místě mrtvá. Nehoda se stala na křížení trati s polní cestou poblíž zahrádkářské kolonie a ulice Závořická. Přejezd je vybavený výstražnou světelnou signalizací.

Trať nehodu zcela uzavřela. Přibližně desítka cestujících si buď zajistila náhradní dopravu, nebo se rozhodla dojít do Zábřehu pěšky.

„Chvilku po odjezdu z Postřelmova jsme uslyšeli, že do vlaku něco narazilo a strojvedoucí začal prudce brzdit. Zastavili jsme až u přejezdu směrem na Nový Dvůr a průvodčí nám přišla říct, že jsme srazili člověka a dál pojedeme nejdřív za hodinu a půl, až policie celou nehodu vyšetří. Část cestujících si zajistila odvoz, další se rozhodli, že dojdou do Zábřeha pěšky,“ řekl Pavel Valíček ze Zábřeha, který osudným vlakem cestoval.
Nehoda trať uzavřela přibližně na tři hodiny. Poslední večerní spoj ze Zábřeha do Šumperka České dráhy nahradily autobusem.

„Strojvůdce viděl ženu, která stála v kolejišti, houkal a intenzivně brzdil, srážce ale již nemohl zabránit. Okolnosti nehody jsou v šetření, zatím pátráme po totožnosti zemřelé,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Na železničních tratích v regionu se v prosinci stalo již několik tragických nehod. Jednatřicetiletý řidič ze Šumperska skončil pod koly vlaku na železničním přejezdu mezi obcemi Bartoňov a Ruda nad Moravou. Řidič v 6. prosince kolem půl třetí odpoledne zřejmě přehlédl světla zabezpečovacího zařízení a s vozidlem vjel na železniční přejezd v době, kdy tady projížděl osobní vlak ze Šumperka do Mikulovic. Těžkým zraněním podlehl na místě.

O den později byla v kolejišti mezi Zábřehem a Hoštejnem nalezena mrtvola člověka.

„Ohledáním místa činu a šetřením ve věci bylo zjištěno, že muž zřejmě spáchal sebevraždu. Zřejmě tak řešil své osobní problémy,“ sdělila k případu mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.