Ve chvíli, kdy souprava projížděla po jednom z místních přejezdů, do ní narazila dodávka. Mimo provoz bude několik týdnů.

„Přesný rozsah poškození bude znám po komisionální prohlídce. Už nyní ale lze říct, že oprava potrvá několik týdnů,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Souprava má po nehodě poničené přední dveře, škoda na vlaku činí podle předběžných odhadů čtyři sta tisíc korun.

Zraněný řidič i dítě

Nehoda se stala před půl čtvrtou hodinou odpoledne na přejezdu nedaleko penzionu U Jirsáka.

Čtyřiatřicetiletý řidič Voklswagenu Transporter jel ve směru do obce. Nerespektoval výstražná světla a na přejezd vjel ve chvíli, kdy přes něj jel osobní vlak z Koutů.

Auto náraz odhodil na zábradlí mostku a zůstalo ležet na boku v suchém korytě.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šumperku, jejich dobrovolní kolegové z Vikýřovic a drážní hasiči z Přerova.

„Hasiči z osobního vlaku evakuovali patnáct osob, další zhruba polovina cestujících z vagónů vystoupila sama,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Při nehodě se zranil řidič dodávky a podle mluvčího hasičů též jedno dítě ve vlaku. Alkohol řidič ani strojvedoucí nenadýchali.

Škoda na autě činí podle odhadů půl milionu korun, na zábradlí a chráničce kabelů na mostku pak asi čtyřicet tisíc korun.

Cestující mezi Šumperkem a Petrovem nad Desnou přepravovaly autobusy. Provoz na trati byl přerušen zhruba do sedmé hodiny večerní.

Soupravy RegioPanter jezdí na trase mezi Kouty nad Desnou, Olomoucí a Nezamyslicemi. Nesou jména Kristýnka, Apolenka a Eliška. První začal cestující v kraji přepravovat v roce 2012.