Nehoda se stala krátce před půl osmou ráno na přejezdu mezi ulicemi Nová a Zahradní. Ve chvíli, kdy se k němu blížil osobní motorový vlak ze Šumperku do Zábřehu, vjela na přejezd dodávka. Vlak do ní narazil.

Po kolejích ji táhl zhruba sto metrů, než zastavil v oblouku před dalším přejezdem.

„Dvaašedesátiletý řidič dodávkového vozidla zřejmě přehlédl signál a nedal přednost projíždějícímu osobnímu vlaku. Následoval střet a řidič bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ani přivolaný lékař mu již nedokázal pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Obnovení provozu trvalo déle

Na místě byla kromě policistů, hasičů a pracovníků Správy železnic přítomná také Drážní inspekce. Její pracovníci na místě zjišťovali, zda fungovala světelná signalizace.

Nehoda trať na více než tři hodiny uzavřela. Cestující převážely autobusy. Provoz na trati se podařilo obnovit deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne.

„Vlak dodávku posunul poměrně daleko. Odklízecí práce trvaly dlouho,“ poznamenal mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

Test na alkohol negativní

Policisté strojvedoucího vlaku otestovali na alkohol, žádný však nenadýchal. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 650 tisíc korun.

Šumperská radnice. Ilustrační foto
Dvě strany odchází do opozice, Šumperku může vládnout ANO s Šumperáky nebo s SPD

Na dvou přejezdech mezi centrem Postřelmova a lokalitou Vyhnálov se nehody stávají často.

Jen namátkou: v červenci 2020 se s vlakem střetl dvaasedmdesátiletý řidič automobilu, zraněný skončil v nemocnici. V prosinci 2019 vjel dvacetiletý mladík z cyklostezky přímo pod projíždějící rychlík. Na místě byl mrtev.

V březnu 2016 vjela na přejezd dodávka právě ve chvíli, kdy se po kolejích blížil spěšný vlak. Řidič skončil se středně těžkými zraněními v nemocnici.

Obec chce závory

Přejezdy jsou zabezpečeny světelným signalizačním zařízením. Jak říkají místní a dokazuje i statistika nehod, takové zabezpečení však nestačí. Vedení obce mnoho let usiluje o instalaci závor.

Správa železnic v loňském roce přislíbila osazení obou přejezdů závorami. Dosud se však tak nestalo.