Hlídka obvodního oddělení Velké Losiny chtěla v Rapotíně provést kontrolu projíždějícího vozu, řidič ale nezastavil a naopak šlápl na plyn. Policisté začali vozidlo pronásledovat.

„Řidič BMW projel obcí Rapotín, Velkými Losinami, Loučnou a pak pokračoval na Červenohorské sedlo. Po celou dobu bránil hlídce předjetí křižováním cesty. Při jízdě porušoval dopravní předpisy a několikrát vážně ohrozil protijedoucí auta,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Mladík v bavoráku nakonec odbočil na parkoviště na Červenohorském sedle a pokračoval po cestě vedoucí kolem jedné z chat. Nakonec ale musel zastavit, protože dál se nedostal kvůli bariéře nahrnutého sněhu. Policisté muže za volantem vyzvali, aby vystoupil, ten ale odmítl a na žádné další pokyny nereagoval. Vůz nedobrovolně opustil v poutech.

„Policisté zjistili, že se jedná o devatenáctiletého muže ze Šumperska, jeho vozidlo bylo opatřeno registračními značkami na jiné vozidlo BMW. Vylustrování VIN kódu ukázalo, že auto, kterým jel zadržený muž, je dočasně vyřazené a patří majitele z Orlickoústecka. K tomu se zadržený vyjádřil, že auto je jeho, jen ještě není přepsané,“ vysvětlil mluvčí policie.

Dechová zkouška byla sice negativní na alkohol, test na drogy ale řidiče usvědčil z konzumace pervitinu. Mladík nejdříve s lékařským vyšetřením souhlasil, ale v nemocnici ho odmítl a podrobil se mu až druhý den.

„Muž je nyní podezřelý z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ dodal Miloslav Svatoň.