VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

15.4.2015

Osmdesátka na krku, Květík Vykydal je ale stále ve formě

Šumperk – Celé generace lidí, kteří absolvovali šumperské gymnázium, vzpomínají na hodiny tělocviku s pedagogem Květoslavem Vykydalem. Devětasedmdesátiletý učitel, ze kterého čiší vitalita, gymnazisty proháněl ještě loni, teď už se „jen" věnuje atletice. Nejen jako trenér talentovaných dětí v atletickém oddíle, ale i sám jako aktivní sportovec.

13.4.2015

Horská výzva trhla v Jeseníkách rekord

Kouty nad Desnou – Historický rekord trhnul závod seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva. Na úvodní akci letošního ročníku se o víkendu v Koutech nad Desnou sešlo na devět set běžců-dobrodruhů.

10.4.2015

Světový pivot na Hané. ON-LINE s házenkářskou legendou Davidem Juříčkem

Olomoucký kraj – Hrajícíc házenkářská legenda a dlouholetý český reprezentant David Juříček se během své kariéry vypracoval na elitního pivota skutečně světového formátu. Olomoucký rodák hrával deset let ve Francii, nyní je oporou sestavy extraligového nováčka z Litovle. 

9.4.2015

Horská výzva nabídne letos i trasu pro širokou veřejnosti

Jeseníky – O tomto víkendu odstartuje v Koutech nad Desnou seriál horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva. Novinkou je letos nesoutěžní pochod pro všechny milovníky turistiky, kteří se mohou vydat na čtrnáctikilometrovou trasu. Pořadatelé i díky němu očekávají přes tisíc aktivních milovníků sportu a přírody.

7.4.2015

Když i ženy chtějí mít svaly...

Šumperk, Kamenná – Mít pořádné svaly je stále ještě snem mnoha chlapců a mužů. Pokud ale chtějí mít svalnatější figuru ženy, mnoho lidí povytáhne obočí. V českém Body Buildingu zanechal ten šumperský nemalou stopu, po mistrech Evropy Kurčíkovi či Dočkalovi a stále ještě talentovaném mladíkovi Martinu Lešenárovi nebo mistryni světa Gabriele Kubešové se stále více mluví o Petře Urbánkové, byť ta už dlouhé roky žije v Brně.

25.3.2015

První jarní pochod připomene památku válečného letce

Zábřeh – Milovníci dálkové turistiky mohou v pátek 27. března vyrazit na První jarní pochod – memoriál Arnošta Valenty. Oblíbená akce se koná letos už po jednadvacáté. Zajímavostí je, že se jde v noci, což evokuje dramatický útěk Arnošta Valenty z německého zajateckého tábora v Saganu.

24.3.2015

Šumperští plavci si dělali osobáky

Šumperk - Početná výprava šumperského plaveckého oddílu se nedávno účastnila Velké ceny Bruntálu v plaveckém pětiboji, největší zastoupení měli benjamínci.

6.3.2015

Jesenická 24 hodinovka startuje za rekordní účasti závodníků

Paprsek – Osmý ročník vytrvalostního závodu Jesenická 24 hodinovka startuje v sobotu 7. Března v 11.00 hodin v okolí horského hotelu Paprsek. Přihlášeno je více než 100 závodníků.

2.3.2015

Noční stopu Valachy vyhráli Jan Bartoň a Šárka Grabmüllerová

Velké Karlovice – Závodem NOČNÍ STOPA VALACHY odstartoval v sobotu 28. února v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích třetí ročník seriálu VALACHY TOUR 2015. Nočního závodu na běžkách se zúčastnilo na 250 sportovců, k tomu osm desítek dětí. Absolutním vítězem se stal Jan Bartoň, mezi ženami byla nejrychlejší Šárka Grabmüllerová.

1.3.2015

Horvátová ze Severky Šumperk mistryní republiky

Šumperk – Hana Horvátová ze Severky Šumperk je novou mistryní České republiky ve sprintu orientačního běhu na lyžích juniorek. Šampionát se konal ve Studenci, Horvátová uspěla v závodě D20 (2,9 km, 15 kontrol).

28.2.2015

Závod v ultramaratonu v Lošticích hledá pomocníky

Loštice - Již po třetí se bude v květnu konat v Lošticích závod v ultramaratonu a maratonu. Letošní ročník je poněkud výjimečný oproti ročníkům předchozím.

25.2.2015

V sobotu startuje další VALACHY TOUR, nočním závodem na běžkách

Velké Karlovice/FOTOGALERIE/ – Jen týden po závodu Karlovská 50 se ve Velkých Karlovicích chystá další akce pro běžkaře. V sobotu 28. února se uskuteční závod NOČNÍ STOPA VALACHY jako úvodní podnik třetího ročníku seriálu VALACHY TOUR. Závod je neobvyklý časem konání – startuje po setmění.

24.2.2015

Vytrvalkyně: Regule neumožňují, abych manžela zahrabala do sněhu a došla sama

Šumperk – Jen čtyři dvojice a jeden závodník se psem dorazili do cíle nejextrémnějšího zimního závodu ve volné přírodě Rock Point – Zimní výzvy. Na start se přitom v Šumperku postavila dvacítka odvážlivců.

23.2.2015

Nejúspěšnějším sportovcem Jesenicka je Kim Žalčík

Jeseník – Nejúspěšnějším sportovcem okresu Jeseník za rok 2014 je běžec na lyžích Kim Žalčík, ten vyhrál také anketu popularity, tedy Hvězdu Deníku. Vyhlášení proběhlo ve velkém sále jesenického Pentagonu.

20.2.2015

Extrémní závod Zimní výzva: Vytrvalci se bořili i se sněžnicemi

Jeseníky – První noc letošního ročníku extrémního závodu Rock Point – Zimní výzva mají účastníci za sebou. Úsek k prvnímu kontrolnímu bodu na Pradědu mnozí označili za nejtěžší část závodu.

18.2.2015

Student doufá, že workout nebude sport jen pro pár lidí

Šumperk – Jednadvacetiletý Michal Štork ze Šumperku se věnuje sportu, který u nás dlouhou tradici nemá. Společně s dalšími nadšenci provozuje workout. V doslovném překladu se jedná o práci venku a v podstatě jde o venkovní cvičení na principu posilování s vlastní vahou. Tento styl tréninku je sice známý tisíce let, základy lze najít už v řecko-římské gymnastice. Workout se ale masově rozšířil s rozvojem internetu.

18.2.2015

Start extrémního závodu bude mít benefiční charakter

Šumperk – Ve středu 18. února večer odstartuje v Šumperku nejextrémnější outdoor – survivalový závod dvojic ve volném terénu bez zajištění Rock Point – Zimní výzva. Přihlásilo se do něj dvacet dobrodruhů.

12.2.2015

Ondřej Bank: Všichni říkají, že vypadám líp a líp

Praha, Šumperk – Mistrovství světa v Beaver Creeku ještě zdaleka není u konce, přesto je Ondřej Bank už zpátky na českém území. Po nedělním hrůzostrašném pádu v kombinačním sjezdu jsou ve tváři šumperského závodníka stále vidět velké šrámy, přesto na letišti v Praze rozdával úsměvy.

11.2.2015

Anketa o nej sportovce Šumperska: zatím chybí mezi kandidáty Draci

Šumpersko – Jen pár dní zbývá do uzávěrky příjmu návrhů na Sportovce roku Šumperska za rok 2014. Organizátoři vyzývají kluby a jednoty, aby poslaly své kandidáty na nej sportovce okresu.

9.2.2015

Vodopád padal vzhůru, vzpomíná na závod šumperský vytrvalec

Šumperk – Čtyři sta třicet kilometrů v zimě, větru, sněhu a mrazu, po svých a sám. Takový je závod The Spin Race v Anglii. Šumperský extrémní závodník Pavel Paloncý na něm obhájil loňské vítězství. The Spin Race se přitom pyšní podtitulem „nejbrutálnější závod ve Velké Británii". A podle jeho vítěze je přesně takový.

9.2.2015

Musíme zapít, že jsem zdravý, usmíval se Bank po propuštění z nemocnice

Beaver Creek, Šumperk – Stačí jen desetina sekundy a z boje o medaili se může stát boj o holý život. Takový je svět sjezdového lyžování. Své o tom ví i Ondřej Bank, který měl v nedělním závodě na mistrovství světa v Beaver Creeku těžký pád.

8.2.2015

Bank měl v kombinačním sjezdu na MS těžký pád

Šumperk, Beaver Creek - Český lyžař Ondřej Bank měl těsně před cílem sjezdu do kombinace na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku těžký pád a lékaři ho v cílovém prostoru několik desítek minut ošetřovali. Nakonec byl odvezen na kanadských saních. Podle agenturních fotografií měl krvavé šrámy v obličeji, zprávy z jeho týmu hovoří o tom, že už je při vědomí.

7.2.2015

Bank zazářil v královské disciplíně MS. Ve sjezdu dojel sedmý

Beaver Creek, Šumperk – Před odletem na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování Ondřej Bank odvážně prohlásil, že je v jeho silách umístění do desátého místa ve sjezdu i v kombinaci. V sobotu šumperský závodník ukázal, že nemluvil jen do větru, v královské disciplíně světového šampionátu obsadil senzační sedmou příčku.

4.2.2015

Kvitová, Ujfaluši a Mora na jednom podiu. Kraj ocenil své nejlepší sportovce

Prostějov – Jinak to dopadnout nemohlo. Nejlepší sportovkyní Olomouckého kraje byla ve středu večer v Městském divadle v Prostějově vyhlášena Petra Kvitová. Hvězdná česká tenistka má za sebou vydařený rok, který byl ve znamení velkého wimbledonského vítězství.

1.2.2015

Bank odcestoval na MS s nadějí na medaili

Šumperk – V sobotu časně ráno odcestovala výprava českých alpských lyžařů na mistrovství světa ve Vailu a Bever Creeku. S ambicemi na pěkný výsledek a rovněž i medailovými sny na americký kontinent zamířila především slalomářka Šárka Strachová, ale i šumperský závodník Ondřej Bank, který v posledních závodech bral kvalitní umístění jak v kombinaci, tak v rychlostních disciplínách.

27.1.2015

Český baseball se radil v Ostružné

Ostružná – Téměř sto padesát baseballových trenérů z celé České republiky se nedávno sešlo v Ostružné na dvoudenním semináři organizovaném šumperským baseballovým klubem Cannibals. Kdysi interní akce klubu s názvem Horská baseballová klinika získala za patnáct let existence takové renomé, že válcuje podobné podniky například v Praze.

26.1.2015

Lyžařský svaz ocenil Aloise Hodinu

Šumperk – Jméno Aloise Hodiny ze Šumperka se víc jak dvě desítky let objevuje na startovních listinách dálkových lyžařských běhů seriálu Worldloppet a Euroloppet. Na jeho lyžařském účtu je nekonečné množství kilometrů v bílé stopě jak při tréninku, tak vlastním závodě.

23.1.2015

Znovu na stupních! Bank v Kitzbühelu zažil velký den

Kitzbühel, Šumperk – Čeho se od Ondřeje Banka v letošní sezoně ještě dočkáme? Šumperský sjezdař dál překonává své limity ve Světovém poháru a v pátek v Kitzbühelu prožil velký den. Nejprve zajel dvanácté místo v Super-G a třešničkou na dortu pro něj bylo třetí místo v superkombinaci. Čtyřiatřicetiletý borec tak podruhé v kariéře stanul na stupních vítězů.

21.1.2015

Nejlepší sportovec okresu Šumperk, posílejte nominace

Šumpersko - Okresní výkonný výbor ČUS v Šumperku se rozhodl, obnovit anketu o „Nejlepší sportovce okresu Šumperk" na uplynulý rok.

18.1.2015

Ondřej Bank šokoval devátým místem na slavném Lauberhornu

Wengen, Šumperk – Jeden z životních závodů má za sebou sjezdař Ondřej Bank. Čtyřiatřicetiletý borec z Rudy nad Moravou se v neděli poprvé v kariéře postavil na start slavného Lauberhornu a v nejdelším sjezdu Světového poháru obsadil fantastickou devátou pozici. Výrazně si vylepšil dosavadní maximum v královské disciplíně, kterým bylo 17. místo v norském Kvitfjellu v březnu 2011.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT