Ovšem Neumannová tak, byť patrně nechtěně, vystrnadila předchozího prezidenta organizačního výboru Romana Kumpošta. Ten své odvolání těžce rozdýchává a s ním i velká část veřejnosti, která nyní považuje Neumannovou za protekční dítě (do funkce byla totiž doporučena premiérem Miroslavem Topolánkem). Svou úspěšnou kariéru ukončil nedávno i šumperský lyžař Aleš Valenta, majitel zlaté olympijské medaile ze Salt lake City a „vynálezce“ trojného salta s pěti vruty. Nestane se i z Valenty funkcionář?

„Já si myslím, že tohle není cesta, po které půjdu. Už jsem dostal nějaké nabídky, abych se stal funkcionářem v lyžařském svazu, ale odmítnul jsem je,“ sdělil Deníku Aleš Valenta. Ten by rád pracoval ve světě sportovního marketingu, ale ne v rámci svazu. „Nabídek ohledně marketingu mám opravdu dost, nebojím se, že bych neměl co dělat,“ podotknul Valenta. Valenta se ale v těchto dnech soustředí především na organizování již šestého ročníku skoků do vody Freestyle Czech Open v Acrobat Parku ve Štítech. Valenta navíc hodlá obhajovat loňské vítězství.

„Sice jsem ukončil kariéru, ale stále sportuji. Tady ve Štítech na sobotní závod trénuji, i když si myslím, že nemám výkonnost na obhajobu loňského vítězství,“ konstatoval Aleš Valenta. Na Freestyle Czech Open se pravidelně schází nejlepší evropští akrobaté, kteří nebudou chybět ani letos. Opět ale nedorazí zámořští borci. Freestyle Czech Open proběhne v sobotu 11. srpna.