Do sobotního utkání vstoupili domácí hráči výbornou obranou a i přes spoustu neproměněných šancí vyhráli první čtvrtinu 16:5. To Karvinou nezlomilo a ve druhé čtvrtině snížila manko ze začátku utkání a zápas začínal nabírat na dramatičnosti. Domácí se mohli spolehnout na skvělou hru Poštulky a Wiesnera, kterým sekundoval do té doby výborně hrající Gonda.

Posledně jmenovaný se postaral o drama, když po neproměněném koši a neodpískaném faulu kopl do brankové konstrukce, za což si zasloužil od rozhodčího technickou chybu. To bylo ovšem Gondovi málo a po nevhodných komentářích a strkanicích přímo s rozhodčím byl vyloučen ze hřiště a mohl jít do sprch.

„Jirka je na každý zápas velmi nahecovaný a chce ze sebe na hřišti dát maximum. Letos hraje opravdu dobře, bohužel tohle všechno kazí jeho nedisciplinovanost. Problém je v tom, že těžko nese křivdu a nedokáže udržet emoce na uzdě. Nejde ale jenom o to, že se nechal vyloučit. Mnohem horší je to, že věnoval soupeři čtyři trestné hody a ještě útok. Tohle vyvede z tempa celý tým a naopak soupeři dá možnost dostat se znovu do hry," komentoval Gondův exces asistent šumperského trenéra Ondřej Šich.

Tohle všechno se naplnilo. Soupeř proměnil trestné hody a z následného útoku vyrovnal. Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za nerozhodného stavu 45:45. Šumperk naštěstí dramatický závěr zvládl a mohl slavit před zaplněnými ochozy zasloužené vítězství.

TJ Šumperk - Sokol Karviná 68:61 (16:5, 29:25, 45:45)

Body: Wiesner 19, Poštulka 17, Sitař 10, Gonda 7, Pajer 7, Vévoda 2, Müller 2, Kresta 2, Skoumal 2.

Kdo našel cestu na Tyršův stadión i v neděli, určitě nelitoval. Fanoušci společně s nehrajícím Gondou, kterého po sobotním utkání čeká disciplinární řízení, mohli sledovat výborný výkon domácích především v obraně. Ta byla opravdu skálopevná a dováděla hosty doslova k zoufalství. Nejen, že se jim podařilo dát pouze 3 body za první čtvrtinu. Ale do poločasu dokázali přidat pouze další čtyři body. O poločase svítilo na ukazateli neuvěřitelných47:7. Díky tomuto poločasovému stavu se mohli zapojit do hry i hráči z lavičky, kteří dostali možnost hrát skoro celý druhý poločas.

„Celý zápas jsme hráli velmi kolektivně a hlavně obrana dnes fungovala perfektně. Je dobře, že jsme mohli dát prostor i mladým hráčům. Ti nezklamali a předvedli, že jsou schopni nastoupit a odehrát dobrý zápas," konstatoval Šich.

Pozvánka: 8. prosince v 18:00 hala Tyršův stadion TJ Šumperk – UP Olomouc. Odveta 9. prosince v 10:30 hala UP Olomouc.

TJ Šumperk - BK Valašské Meziříčí 90:36 (18:3, 47:7, 69:28)

Body: Wiesner 19, Müller 14, Kresta 14, Vévoda 7, Staněk 7, Václavek 6, Poštulka 5, Kuchtík 6, Večerka 4, Pajer 4, Skoumal 2, Sitař 2.